pablo: 3 listopada 2010, 22:35 ! . 5819

Wykresy

Dziś porcja wykresów. Na początek indeksy GPW w ujęciu 3-dniowym.

WIG, WIG20 i mWIG40:

Wszystkie indeksy znajdują się w okolicach silnych oporów Fibonnaciego. Dywergencje pomiędzy CB composite a RSI wskazują na duże "zmęczenie" rynku. Wydaje mi się że, hossa (korekta w bessie) dobiega końca. Mówiłem to już kilkukrotnie, ale może tym razem będę miał rację :)

A żeby pokazać, że to nie przelewki, poniżej miesięczny wykres SP500:

RSI testuje od dołu linię wieloletniego trendy wzrostowego, który skończył się w 2000 roku. Dodatkowo, composite testuje szybką średnią, i widoczna jest dywergencja pomiędzy composite i RSI. Z kolei poziom 1200 pkt przewija się jako punkt zwrotny, więc i tym razem jest szansa, że tak będzie.

Robi się bardzo groźnie dla byków. Przypominam że fala C i fala 3 to fale "rozpoznania". Rozpoznanie polega na tym, że dotychczasowe byki zdają sobie sprawę, że bycie bykiem jest samobójstwem, ponieważ rzeczywistość boleśnie weryfikuje pokrętną logikę stojącą za wzrostami fali B lub 2.

© pablo

karnak • 4 listopada 2010, 21:51 !

Wydaje mi się, że efektywniejsze jest w obecnym silnym trendzie wzrostowym skupienie się na wyłapaniu słabości rynku niż na wyznaczaniu oporów, by nie znależć się w gronie apaczy - dawców depo.

Opory w trendzie wzrostowym są po to, by je pokonywać.

Nie ma rady trzeba czekać, jak rynek przedziurawi istotne wsparcie i wtedy dopiero grube eS.

Cierpliwym i wytrwałym nagroda sama przyjdzie.

Na razie końca nie widać.

Pozdrawiam

Brak awatara

~DOCIEKLIWY • 5 listopada 2010, 13:48 !

A gdyby na WIG zaznaczyć fale tak, by była wydłużona piątka, a nie trójka? Każą tego unikać, ale wygląda ładniej 'psychologicznie'. Gdyby nie bankructwo LB, to pewnie nie byłoby tej długiej piątki wynikającej z nagłej potrzeby delewarowania. Taki zapis uzasadnia naszą "hossę" jako potrzebę negacji ostatniej wydłużonej fali, i daje uzasadnienie do zakończenia jej maxna 61,8(trójkąt- 4). Te przewidywania nie powinny jednak wpływać na trzymanie się własnej strategii.

Pzdr.

Brak awatara

pablo • 5 listopada 2010, 20:19 !

@karnak - oczywiście masz rację, ale przewrotnie można powiedzieć, że teraz jest doskonały moment na otwarcie pozycji S w trendzie spadkowym zapoczątkowanym w roku 2007. Trend spadkowy - opór - otwierasz S - i czekasz... a teraz i tak jestem poza rynkiem

@DOCIEKLIWY - nomenklatura nie ma znaczenie, bo i tak dochodzimy do fali iv albo 4 - która była trójkątem. Wg mnie 48tys jest b. silnym oporem i tak łatwo nie padnie

pablo

karnak • 6 listopada 2010, 08:13 !

@pablo

Uważam, że niekoniecznie mamy trend spadkowy zapoczątkowany w roku 2007.

Osobiście wydaje mi się, że jesteśmy w innej mocnej struturze, która ma duże szanse zaprowadzić nas wysoko wbrew oczekiwanim wielu, w tym i Twoim.

Ciekawym kiedy uznasz, że Twoja koncepcja rynku legła? Bo jak na razie idą do góry, a Ty jesteś uparty i chcesz zawrócić rynek.

Ja wolę być z rynkiem - trzymać się aktualnego trendu, który pozwala mi zarabiać na eL.

Wydaje mi się, że przespałeś moment kiedy trzeba było wejść w długie, a teraz psyche już nie pozwala.

Życzę Ci właściwej oceny rynku i powrotu do realiów.

Więcej, każdy obecny spadek uważam, że nalezy traktować jako korektę - mniejszą, bądź większą, ale korektę, gdzie powinno się dobierać eL.

Na nieryzykowne eS jeszcze trzeba poczekać, dopóki rynek pokaże słabość średnioterminową.

Trend jest naprawdę silny i wielu go lekceważy.

Pozdrawiam

Brak awatara

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się by móc skomentować ten wpis.

Profil

Analityk: pablo

  • + statystyki

  • + o sobie

Shoutbox: pablo

 

« Archiwum: Maj 2022 »
PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819 202122
23242526272829
3031